Sprawdzenie auta z Danii

Zobacz, jak wygląda sprawdzenie auta z Danii za pomocą darmowych serwisów. Możesz w nich sprawdzić wiele przydatnych informacji, w tym przebiegi zapisywane podczas badań technicznych.

Sprawdzenie auta z Danii – przebieg

Duński urząd udostępnia bezpłatną stronę rządową, na której możesz sprawdzić przebieg. Jedyne co musisz zrobić, to zdobyć duński numer rejestracyjny samochodu lub numer VIN i wejść na stronę findsynsrapport.fstyr.dk.

sprawdzenie auta z Danii

Dla przykładu sprawdzę Volvo S40 z ogłoszenia na Otomoto.

sprawdzenie samochodu z Danii

Wpisałem numer rejestracyjny „BS81303”, kliknąłem „Søg” i po chwili pojawił się poniższy raport.

jak sprawdzić przebieg auta z Danii

W polu „Køretøj” znajdziesz podstawowe informacje o samochodzie, jak marka, model, numer VIN i numer rejestracyjny. Natomiast w kolumnie „Km-stand” i „Dato” znajdziesz zapisane przebiegi wraz z datą ich odczytu.

Porównując przebieg z ogłoszenia – 281 873km i dane z raportu, mogłoby się wydawać, że jest oryginalny. Jednak samochód z ogłoszenia to Volvo S40, a raport dotyczy Volvo V50 ;). Oznacza to, że sprzedający założył tablicę rejestracyjną z innego samochodu, przez co wiele osób może błędnie założyć, że przebieg jest wiarygodny.

Sprawdzając w tym samym serwisie ten samochód, jednak po numerze VIN (YV1MS214252107629), wyświetla się poniższy raport:

jak sprawdzić auto z Danii

Tym razem, raport faktycznie dotyczy samochodu z ogłoszenia. Okazało się, że 8.11.2019 samochód miał przejechane 291 tys. km (obecnie na ogłoszeniu ma podane 281 tys. km), ale to nie wszystko! Przebieg nie zgadza się również pomiędzy odczytami z 2007 i 2010r.!

Sprawdzenie auta z Danii – usterki podczas badań technicznych

Drugą pomocną stroną jest serwis nummerplade. W serwisie możesz sprawdzić m.in. gdzie były przeprowadzane badania techniczne oraz poznać dokładne usterki, które znaleziono podczas badania technicznego.

sprawdzenie auta z Danii

Po wpisaniu numeru rejestracyjnego lub numeru VIN pojawi się strona z podstawowymi informacjami o samochodzie, jak marka, model, czy silnik.

sprawdzenie samochodu z Danii

Jeżeli dane zgadzają się ze sprawdzanym samochodem, przejdź do zakładki „Synsrapport„, gdzie znajdziesz raport z przeglądów technicznych. Znajdziesz w nim m.in. datę przeprowadzonego badania, przebieg, wynik badania i wykryte usterki.

samochód z Danii

Sprawdzenie auta z Danii

Jak widać na przykładzie Volvo S40, sprawdzenie auta z Danii nie jest wcale trudne. Jednak musisz mieć na uwadze, że w Danii również kręci się przebiegi. Pamiętaj, że „korekta” przebiegu nie musi być widoczna w raporcie! Przebieg odnotowywany jest podczas przeglądów, co w praktyce oznacza, że może być skorygowany do odpowiedniej wartości przed wykonaniem przeglądu – tak samo jak w Polsce ;). Dlatego przed zakupem samochodu, oprócz weryfikacji przebiegu w serwisach internetowych, warto sprawdzić przebieg zapisany w sterownikach auta.

kompleksowe sprawdzenie samochodu przed kupnem

Reader Interactions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *