Jak sprawdzić auto ze Szwecji

W 2019r. ze Szwecji sprowadzono ponad 22 tys. samochodów. To bardzo pokaźna liczba, dlatego dzisiaj pokaże Ci, jak sprawdzić auto ze Szwecji, a dokładniej jego przebieg, liczbę właścicieli oraz podstawowe dane.

Jak sprawdzić auto ze Szwecji po numerze rejestracyjnym

Szwecja udostępnia serwis (podobny do polskiego CEPiK), w którym możesz bezpłatnie sprawdzić podstawowe informacje o danym samochodzie. Abyś mógł sprawdzić auto ze Szwecji w tym serwisie, musisz zdobyć oryginalny-Szwedzki numer rejestracyjny. Składa się on z 3 liter i 3 cyfr. Poniżej przykład.

jak sprawdzić auto ze Szwecji

Mając już numer rejestracyjny, wejdź na stronę fu-regnr.transportstyrelsen,wpisz go w puste pole, a następnie kliknij „Sök fordonsuppgifter”. Dla przykładu wpisałem numer rejestracyjny Skody Octavii ze zdjęcia.

jak sprawdzić auto ze Szwecji po numerze rejestracyjnym

Po chwili wyświetli się strona z informacjami na temat samochodu. W pierwszej kolejności sprawdź, czy numer rejestracyjny faktycznie dotyczy tego samochodu, który chcesz sprawdzić. Jest to dość istotne, ponieważ wielu sprzedających zakłada do zdjęcia pierwsze lepsze tablice rejestracyjne.

Aby sprawdzić, czy numery rejestracyjne są przypisane do samochodu, który chcesz sprawdzić, przejdź do zakładki „Fordonsidentitet„. Wyświetlą się takie informacje jak marka, model, silnik, kolor, typ pojazdu, numer VIN, czy data produkcji samochodu.

Zwróć szczególną uwagę na „Fabrikat”, gdzie powinieneś znaleźć markę, model oraz silnik, „Farg”, czyli kolor nadwozia, a przede wszystkim „Identifieringsnummer”, czyli numer VIN. Jeżeli kupujesz samochód osobowy, ważne aby w „Fordonsslang” był zapis „Personbil” (samochód osoby), a nie „Lastbil” (samochód ciężarowy), ponieważ zdarzają się przypadki, w których przerabia się samochody z ciężarowych na osobowe dokładając tylną kanapę.

jak sprawdzic auto ze Szwecji

Jeżeli chcesz sprawdzić ilość właścicieli, przejdź do zakładki „Agare/brukare„. W polu „Antal brukare” zapisana jest liczba właścicieli, a w „Förvärvsdatum” data nabycia samochodu przez ostatniego właściciela.

Jak sprawdzić auto ze Szwecji

Ostatni zapisany przebieg znajdziesz w zakładce „Besiktning„. W polu „Mätarställning” zapisany jest przebieg, natomiast w „Senast godkända besiktning” data jego odczytu.

jak sprawdzić przebieg auta ze Szwecji

Jak sprawdzić auto ze Szwecji

Oczywiście, strona którą pokazałem powyżej to tylko jeden z wielu sposobów na sprawdzenie przebiegu oraz podstawowych informacji o samochodzie ze Szwecji.

Natomiast w tym artykule poznasz kolejne 10 sposobów na sprawdzenie przebiegu samochodu.
Możesz także zlecić nam kompleksowe sprawdzenie samochodu przed zakupem.

Reader Interactions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *