Jak sprawdzić auto z Holandii

Planujesz kupić auto z Holandii? Dobrze trafiłeś! Istnieje bezpłatny serwis prowadzony przez „Państwową służbę ruchu”, w którym udostępniane są podstawowe informacje o samochodzie takie jak: liczba właścicieli, przebieg, czy dane techniczne. Dlatego dzisiaj pokażę Ci jak sprawdzić auto z Holandii całkowicie za darmo!

Jak sprawdzić auto z Holandii – RDW

Aby wygenerować raport, musisz posiadać holenderski numer rejestracyjny samochodu, który chcesz sprawdzić. Następnie wejdź na stronę ovi.rdw.nl.

jak sprawdzić auto z holandii

Dla przykładu wpisałem numer rejestracyjny „73-XG-PH” Peugeota 308 z poniższego ogłoszenia.

Holenderskie tablice rejestracyjne

Po chwili wygenerował się poniższy raport.

jak sprawdzić auto z Holandii

Okazało się, że raport dotyczy Forda C-MAXa, a nie Peugeota 308! Dlatego przed sprawdzeniem dalszych informacji w raporcie, zawsze upewnij się, że raport dotyczy konkretnego egzemplarza, który chcesz sprawdzić! Z doświadczenia mogę powiedzieć, że handlarze dość często podmieniają numery rejestracyjne.

Jak sprawdzić auto z Holandii – liczba właścicieli

Następny raport sprawdziłem dla Volvo V50, którego dane techniczne pokrywały się z egzemplarzem widocznym na ogłoszeniu. Dla własnych potrzeb możesz przeanalizować cały raport, jednak dzisiaj pokażę Ci jak sprawdzić liczbę właścicieli oraz przebieg samochodu.

Liczba właścicieli wyświetla się w zakładce „Basis”-> „Algemeen”->”Aantal eigenaren privé / zakelijk”.

jak sprawdzić liczbę właścicieli w holandii

Pierwsza cyfra obrazuje ilość właścicieli prywatnych, druga natomiast ilość firm. Według tego raportu, Volvo miało jednego właściciela – osobę prywatną.

Jak sprawdzić auto z Holandii – przebieg

Niestety w raporcie nie znajdziesz całej tabelki z przebiegami, jak ma to miejsce w przypadku np. Polski, czy Danii. Możesz jednak sprawdzić, czy przebiegi zapisywane podczas holenderskich przeglądów były rosnące (Logisch), czy może w któryś latach z jakiegoś powodu były niższe (Onlogisch). Możesz to sprawdzić w zakładce „Basis”->”Tellerstanden”->”Oordeel”

jak sprawdzić przebieg auta z holandii

Pamiętaj, że powyższy sposób dotyczy tylko odczytów przebiegów podczas holenderskich badań technicznych. Niestety, przebiegi cofa się najczęściej podczas sprowadzania auta do Polski, więc ta metoda zadziała tylko w niektórych przypadkach.

Jak sprawdzić auto z Holandii

W przypadku sprowadzonego samochodu najlepiej zweryfikować przebieg również na fakturach z napraw i przede wszystkim w sterownikach samochodu. Do sprawdzenia przebiegu w sterownikach potrzebujesz jednak komputera diagnostycznego.

Dodatkowo, bardzo często samochody sprowadzone z Holandii, rejestrowane są tylko na chwilę w Niemczech, a następnie transportowane do Polski. W takim przypadku bez holenderskiego numeru rejestracyjnego nie sprawdzisz przebiegu na powyższej stronie. Rejestracja samochodu w Niemczech, w wielu przypadkach ma na celu oszustwo podatkowe, więc przy zakupie musisz być bardzo ostrożny.

Jeżeli szukasz samochodu z okolic woj. śląskiego, małopolskiego i opolskiego – napisz do nas, pomożemy kupić Ci auto bezwypadkowe, z pewnym przebiegiem, dobrym stanem technicznym i z legalnym pochodzeniem.

kompleksowe-sprawdzenie-samochodu-przed-kupnem

Reader Interactions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *